Samenwerken in de cloud (deels online)

Officiële benaming: ICT en Administratie - Samen content ontwikkelen ODB-Y00465-006

iCloud, OneDrive, Google Drive, Dropbox, ... Zijn dit voor jou ook woorden die je vaag bekend voorkomen? Wil je graag meer te weten komen over cloud-diensten, hoe ze werken en wat je ermee kan doen? Dan is deze cursus op jouw maat gemaakt!

Inhoud:

  • Je maakt kennis met de belangrijkste cloud-diensten van het moment: OneDrive, Google Drive, Dropbox, iCloud
  • Je leert het belang kennen van de registratieprocedure.
  • Je leert gebruik maken van de diensten: bestanden uploaden, ordenen en structureren, gegevens downloaden
  • Je leert informatie delen met andere gebruikers.
  • Je ontdekt wat synchroniseren betekent en je ontdekt hoe je bestanden zowel online als offline beschikbaar kunnen gemaakt worden.

Deze cursus gaat gedeeltelijk online door. Dit betekent dat een deel van de leerstof in afstandsonderwijs wordt aangeboden, begeleid en geëvalueerd. De data van de contactlessen op de campus vind je bij de lesdata.

Om te starten moet je geslaagd zijn voor de cursussen Aan de slag met ICT en E-communicatie, internet en online diensten. Je mag je voorkennis ook bewijzen met andere attesten of diploma’s, of een vrijstellingsproef afleggen. We raden aan om de modules te volgen in de volgorde van onze modeltrajecten. Zo kan je je kennis stapsgewijs opbouwen en je slaagkansen versterken.

€ 96

De prijs is samengesteld uit:

  • Het wettelijk inschrijvingsgeld: € 90
    (Onder voorbehoud van een decretale wijziging. Decretale wijzigingen primeren op het centrumreglement.)
  • Opleidingsbenodigdheden: € 6 (Inclusief kopieën, grondstoffen, software, platformen, diensten, ... en alle (digitaal) materiaal dat je in de lessen gebruikt of verbruikt). In de rubriek "Extra studiekosten" vind je een opsomming van andere benodigdheden die hierin niet zitten vervat maar die je wel nodig zal hebben.

Aantal lestijden: 40 (inclusief evaluatie en deliberatie)

Heb ik recht op een korting of een ander voordeel?

Het digitaal lesmateriaal staat op Teams (e-learning omgeving) en kan je gratis downloaden.

Alle lessen zijn in het Nederlands. Het is belangrijk dat je genoeg Nederlands kent, voor jouw veiligheid en die van anderen. Zo heb je ook meer kans om te slagen.

Als je een traject naar een diploma secundair onderwijs volgt, zal je trajectbegeleider dit met jou bespreken in het intakegesprek.

Lesuren & locaties

Prijzen zijn onder voorbehoud van een decretale wijziging. Decretale wijzigingen primeren op het centrumreglement.
Samenwerken in de cloud (deels online)

26 november 2026 - 29 januari 2027

Online inschrijven vanaf ma 8 juni 08:00

  • Donderdagochtend
€ 96
incl. kosten

Online inschrijven vanaf ma 8 juni 26 08:00

Samenwerken in de cloud (deels online)

24 november 2026 - 29 januari 2027

Online inschrijven vanaf ma 8 juni 08:00

  • Dinsdagavond
€ 96
incl. kosten
Je hebt vaste lesmomenten op school en volgt daarnaast deels afstandsonderwijs thuis op jouw tempo.

Online inschrijven vanaf ma 8 juni 26 08:00

Samenwerken in de cloud (deels online)

29 oktober 2026 - 29 januari 2027

Online inschrijven vanaf ma 8 juni 08:00

  • Donderdagochtend
€ 96
incl. kosten
Je hebt vaste lesmomenten op school en volgt daarnaast deels afstandsonderwijs thuis op jouw tempo.

Online inschrijven vanaf ma 8 juni 26 08:00