Italiaans 2 - deel 1

Officiële benaming: Italiaans Richtgraad 1 (ERK A2) - Italiaans Waystage Mondeling

Scusi, mi sa dire come arrivare alla trattoria, per favore? 
 
Je hebt al kennisgemaakt met het Italiaans, en weet dus dat het dé taal bij uitstek is die deuren opent: culturele, culinaire en historische. Italiaans ademt niet alleen zon en prosecco, het maakt deel uit van dat onmiskenbare Italiaanse levensgevoel.  
 
Met deze cursus bouwen we verder op wat je eerder al hebt gezien: je combineert nieuwe  
praktische woordenschat met een basis Italiaanse grammatica; door je voorkennis kan je al iets  
vlotter begrijpen en communiceren. Je krijgt wekelijks les in de klas, waar je in kleine groepjes kan oefenen en doelgerichte feedback krijgt. Met de leerkracht bouw je spreekdurf op, leer je je werkpunten herkennen en ze succesvol aanpakken, samen met de anderen. Wat je leert, is bovendien onmiddellijk bruikbaar op vakantie, op restaurant of waar dan ook. 
 
Wat leer je in deze cursus? 

  • Praktische woordenschat om je voor te stellen, de weg te vragen, een reservatie te maken, een afspraak te maken of af te zeggen, te communiceren over interesses, het internet, eten en drinken...
  • Eenvoudige gesprekken voeren  
  • Informatie uitwisselen
  • Ervaringen en noden verwoorden en begrijpen
  • Kennis over grammatica zoals vraagzinnen, werkwoordsvormen, woordsoorten...
  • Kennismaking met de Italiaanse cultuur zoals culinaire gewoonten, spreken met “handen en veel gebaren”...   

Deze module is het eerste deel van dit niveau en wordt gevolgd door een deel 2 in semester 2. Om volgend schooljaar in het volgende niveau te kunnen starten, moet je beide delen succesvol hebben afgerond. 
 

Je hebt aantoonbare voorkennis omdat je het deelcertificaat van het voorgaande niveau behaalde. Heb je voorkennis maar geen certificaat? Leg dan een niveautest af. Op basis van je resultaat oriënteren wij je naar het juiste niveau en kan je met een vrijstellingsproef toegelaten worden tot de cursus.

€ 246

De prijs is samengesteld uit:

  • Het wettelijk inschrijvingsgeld: € 240
    (Onder voorbehoud van een decretale wijziging. Decretale wijzigingen primeren op het centrumreglement.)
  • Opleidingsbenodigdheden: € 6 (Inclusief kopieën, grondstoffen, software, platformen, diensten, ... en alle (digitaal) materiaal dat je in de lessen gebruikt of verbruikt). In de rubriek "Extra studiekosten" vind je een opsomming van andere benodigdheden die hierin niet zitten vervat maar die je wel nodig zal hebben.

Aantal lestijden: 60 (inclusief evaluatie en deliberatie)

Heb ik recht op een korting of een ander voordeel?

  • Controleer via de onderstaande link welke handboeken je nodig hebt. Overleg eerst met je leerkracht voordat je een handboek bestelt.
    Handboeken talen CVO Focus
  • Het digitaal lesmateriaal staat op Teams (e-learning omgeving) en kan je gratis downloaden.

Lesuren & locaties

Prijzen zijn onder voorbehoud van een decretale wijziging. Decretale wijzigingen primeren op het centrumreglement.
Italiaans 2 - deel 1

10 september 2026 - 28 januari 2027

  • Donderdagavond
€ 246
incl. kosten
Italiaans 2 - deel 1

9 september 2026 - 27 januari 2027

  • Woensdagavond
€ 246
incl. kosten